GAA: Откриващите лигата виждат бавен старт за печелившите мачове на Голуей и завръщането на Джими
Breaking News | 2024-01-28 | 21:02:34

Първият кръг на Allianze National Football League едва ли е солиден знак за нещата, които предстоят по-късно през сезона, но действието от този уикенд го направи предизвика някои интересни срещи.

След съботните седем мача, имаше девет мача в неделния дневен ред.

Нагоре в първа дивизия съперниците на Конахт Голуей и Майо се срещнаха на стадион Пиърс в началото на мач, преди Roscommon да пътува до Helay Park, за да се изправи срещу Tyrone.

В Солтхил Tribesmen направиха малко, за да предизвикат сериозно безпокойство в хората на Kevin McStay.

Ранен гол на Eoghan McLaughlin беше Мейо контролираше през цялото време, като отборът на Кийрън Джойс не успя да се издигне и да намали изоставането.

Късна дузпа от Килиън О'Конър беше последният удар, който завърши мача 2-12 на 0 -10 за Mayo.

ГОЛ! @MayoGAA Килиан О'Конър от мястото - никога не се съмнявайте! #GAANOWpic.twitter.com/vSwaCTCPT3

— GAA (@officialgaa) 28 януари 2024 г.

На север имаше зимни условия в Омаг, където Tyrone приветства Rossies.

Равностойна игра, играта беше напрегната през цялото време, като само една точка разделяше окръзите на почивката.

Tyrone продължи след подновяването на играта, увеличавайки преднината си до пет точки малко след часовата граница.

До последния съдийски сигнал разликата се върна на три, но въпреки това това беше победа за Тайрън при резултат от 0-17 до 1-11.

Във втора дивизия Донегал започна блестящо със завръщането на мениджъра, спечелил All-Ireland Джим Макгинес, постигайки голяма победа над Корк в Балибофи.

Ранен гол за Корк засили гостите, но борейки се със силния вятър, те не успяха наистина да стъпят на краката си.

След като се утвърдиха след гола, Донегал намери техния ритъм, трупайки точки, за да задържи бунтовниците на разстояние. Последният удар дойде само след оставащи минути, когато Пади Макбреарти вкара вратата за мъжете от Ълстър, завършвайки 1-20 на 2-6.

Уексфорд спечели Купата на Уолш с победа над Голуей. Снимка: Inpho

В Трета дивизия имаше победи за Антрим и Даун, като спечелиха победи съответно над Лимерик и Уиклоу като гост, докато Клеър успя да преодолее на косъм Слайго у дома в Кюсак Парк. Последният мач на дивизията видя, че Westmeath победи Offaly с 1-11 на 0-10 на O'Connor Park.

Накрая, в Четвърта дивизия, Wexford пътува до Ruislip, за да се срещне с Лондон, като се измъкна с 1-13 срещу Победа с 1-9, докато Уотърфорд беше победен от Лейтрим, завършвайки 2-17 срещу 1-5 на Фрахър Фийлд.

Имаше и хвърляне, като Уексфорд спечели Купата на Уолш срещу победата над Голуей с 1-21 до 0-16 в Cullen Park.